iPhone (iOS) Ücretsiz VPN Programı

Yazar Oğuzhan MERAL

Bu makalemde size iPhone (iOS) Ücretsiz VPN Programı önereceğim fakat önermeden önce gelin VPN nedir ve ne amaçla kullanılır ondan biraz bahsedeyim.

VPN Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

VPN Sanal özel ağ (İngilizce: Virtual private network) olarak açıklanabilir. VPN programı telefonunuz ve diğer bir cihaz arasında tünelleme protokolü aracılığıyla sanal özel bir ağ oluşturur. Bu şekilde telefonunuz öncelikle seçtiğiniz VPN sunucusuna bağlanır ve daha sonra küresel internete açılır. Bu şekilde dilediğiniz gibi sanal konumunuzu ve IP adresinizi değiştirebilirsiniz.

 

VPN programları kullanıma engelli web sitelere erişim sağlaması ile popüler kullanım haline gelmiştir. Devletler erişim engellerini IP adresi üzerinden uyguladıklarında IP adresini değiştirerek erişime engelli web sitelere ulaşabilirsiniz. Bir vekil sunucu da bunu gerçekleştirmenizi sağlar fakat vekil sunucu size herhangi bir şifreleme sağlamadığı için veri akışınız hala başkaları tarafından okunabilir.

 

iPhone (iOS) Ücretsiz VPN Programı

Günümüzde iPhone için ücretsiz vpn bulmak biraz zor, Bugün sizlere devamlı yenileyebileceğiniz bir ücretsiz iPhone VPN programından bahsedeceğim programımızın ismi;

 

hide.me VPN

Hide.me, internette özgürce dolaşabilmek için bağlantı güvenliğinizi sağlayan, gizliliğinizi koruyan ve kullanıcı verilerini hiçbir şekilde kaydetmeyen bir VPN Programı

iPhone (iOS) Ücretsiz VPN Programımız 10 günlük ücretsiz 10 GB Veri kullanımı ve 5 sunucu lokasyonu sunuyor bize.

hide.me vpn ile ilgili görsel sonucu

 

  • İlk olarak App Store’u açıyoruz ve arama kısmına hide.me VPN yazıyoruz.
  • İndirmeyi başlatıp kısa bir süre inmesini bekliyoruz.

                                         

  • İndirdikten hemen sonra uygulamamızı açıyoruz.
  • Ücretsiz plan kullan diyerek işlemlerimize devam ediyoruz.

         

  • Üst bölümdeki ücretsiz bölümünden aktifleştir diyerek işlemimize devam ediyoruz.

           

  • Şuanda programımızı kurmuş bulunuyoruz fakat VPN’yi etkinleştir diyerek son bir işlememimiz kalıyor!

           pswGJ6

  • Burada bizden iPhone (iOS) Ücretsiz VPN Programının VPN konfigürasyonlarına eklenmesi için izin istiyor ve allow diyerek işlemimize devam ediyoruz.

           

  • iPhone (iOS) Ücretsiz VPN Programımız hazır, 10 günlük deneme sürümü bitince dostlar uygulamayı silip tekrar yüklüyoruz aynı işlemleri tekrarlıyoruz.

           

Related Posts

Yorum Bırakın