GeForce NOW powered by GAME+ nedir?

Yazar Oğuzhan MERAL

GeForce NOW powered by GAME+ nedir?

GeForce NOW powered by GAME+, NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun yayın hizmetidir ve doğrudan bulut üzerinden cihazınıza gerçek zamanlı oyun deneyimi sunar. Desteklenen oyunlar için bulut kayıtlarıyla, nerede olursan ol, oyununu kaldığın yerden, desteklenen herhangi bir cihazda devam ettirebilirsin. Tüm bunlara GAME+ ayrıcalığı ile Türkiye’ye özel GeForce NOW sunucularından ulaşabileceksiniz.

Hangi oyunları oynayabileceğim?

Oyunlar” sayfasından GeForce NOW’da desteklenen yüzlerce oyunun bulunduğu listeye ulaşabilir, hangi oyunları oynayabileceğinizi kontrol edebilirsiniz. Oynamak istediğiniz oyunun kütüphanende bulunması veya önceden satın almış olmanız yeterli. Listede bulunan, desteklenen platformlardaki oyunlarını GeForce NOW’da dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Üstelik platformda Fortnite, War Thunder, World of Tanks gibi birçok ücretsiz oyun da bulunuyor.

Hangi cihazlarda oynanabilir olacak?

Windows işletim sistemine sahip cihazlardan, MacOS işletim sistemine sahip cihazlardan, Android işletim sistemine sahip cihazlardan, Chromium tabanlı web browserlar (Chromebook cihazları için tavsiye edilir.) , NVIDIA Shield üzerinden ve iOS işletim sistemli cihazlar için Safari web browser üzerinden erişilebilir olacak.

İnternet hızı gereksinimi ne kadar olacak?

GeForce NOW, 60 fps’de 720p için 15Mbps ve 60 fps’de 1080p için 25 Mbps hız ile optimum performansa ulaşır.

Daha önce satın almış olduğum NVIDIA GeForce NOW üyeliğim GAMEPLUS’ta da geçerli olacak mı?

Hayır. Daha önce satın almış olduğunuz GeForce NOW üyeliğiniz Türkiye sunucularını kapsamadığı için yerel sunucularımızdan oynayabilmek adına GAME+ ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Halihazırdaki GeForce NOW üyeliğiniz ile aldığınız hizmeti GeForce NOW powered by GAME+ servisinden bağımsız olarak farklı sunucular üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.

GeForce NOW’da oyun oynayabilmek için bir yaş sınırı var mı?

Evet, GeForce NOW kuralları gereği sadece 13 yaş ve üzeri kişiler servisi kullanabilir. Doğum tarihinizde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız gameplus.com.tr üzerindeki “Profil” sayfanızdan doğum tarihini değiştirebilirsiniz.

Kaydedilmiş oyunu GeForce NOW üzerinde oynayabilir miyim?

Evet, NVIDIA, tüm oyun kayıtlarını NVIDIA hesabınızdaki GeForce NOW sunucularında depolar ve başarılarınızı herhangi bir oyun bilgisayarında güncel tutmak için mağaza hesaplarıyla (Steam, Epic vb.) senkronize eder. Not: Her oyun ve dijital mağaza (Steam, Epic vb.) için bulut senkronizasyonunu (cloud save) etkinleştirmiş olman gerekir.

Eğer sizde iPhone (İOS) için ücretsiz bir VPN istiyorsanız bir önceki konumada bakabilirsiniz.

Yorum Bırakın